Zopár rád, ako šetriť vodu v domácnosti
Ako môžete prispieť k zlepšeniu životného prostredia a ušetriť aspoň povestnú kvapku v oceáne? Prečítajte si pár rád, ako na to.
Kúpili ste rodinný dom alebo budete stavať a chcete sa pripojiť k distribučnej sieti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti?
Ako postupovaťPonúkame našim firemným zákazníkom riešenia a služby, ktoré šetria čas a náklady.
Návody a inštrukcie ako postupovať v prípade rôznych typov zmien.
Ponúkame osobitnú starostlivosť pre veľké firmy a organizácie.
Ako môžete prispieť k zlepšeniu životného prostredia a ušetriť aspoň povestnú kvapku v oceáne? Prečítajte si pár rád, ako na to.
Ruku na srdce: aj vy sa radi dlho sprchujete? Skráťte dobu sprchovania aspoň o pár minút a pár kvapiek hneď ušetríte.
Možno sa to nezdá, ale umývačka riadu spotrebuje oveľa menej vody než človek pri čistení rovnakého množstva riadu. Samozrejme používajte ju ekologicky čo znamená, že ju úplne naplníte. Alebo aspoň do polovice. Nie pár hrnčekov.
Perlátor je súčasťou vodovodného kohútika. Dokáže vytvoriť silnejší prúd s nižším prietokom, takže spotrebujete menej vody s rovnakým efektom.
Odstátu vodu, napríklad z rýchlovarnej kanvice použite na polievanie izbových rastlín, na opláchnutie špinavého drezu či na ručné pranie
Kúpte si produkty, ktoré sú vybavené ekologickými programami. Sú síce drahšie, avšak investícia sa neskôr vráti v podobe ušetrenej vody a energie. Perte väčšie dávky. Pri ručnom praní začnite s kúskami vo svetlejších farbách a pokračujte tými tmavšími. Takto môžete použiť tú istú vodu viackrát.
V prípade, ak bývate v rodinnom dome, zaobstarajte si nádrž na vodu a umiestnite ju rovno pod odkvap. Určite nájdete mnoho príležitostí, pri ktorých môžete využiť zachytenú dažďovú vodu (napr. polievanie, umývanie auta, napájanie domácich zvierat a podobne)
Z času na čas skontrolujte miesta, kde by mohlo dochádzať k úniku vody (tečúca toaleta, kvapkajúce vodovodné kohútiky či problém s práčkou).