Vodárenské múzeum BVS bude on-line počas Noci múzeí a galérií

11.11.2020 Počas leta v roku 1971 došlo ku kontaminácii vody ropnými látkami v studniach II. vodárenského zdroja v Podunajských Biskupiciach. Dôsledkom toho zostalo 160-tisíc obyvateľov východnej časti Bratislavy bez pitnej vody. O udalostiach, ktoré sa odohrávali na začiatku 70-tych rokov minulého storočia hovorí výstava o Ekologickej katastrofe na II. vodárenskom zdroji, ktorú vám prináša Vodárenské múzeum BVS počas podujatia Noc múzeí a galérií 2020. Prvý krát sa toto podujatie uskutoční vo virtuálnom priestore, sledujte nás preto on-line už 14. novembra 2020 od 15.00 hodiny. Na spoločnej web stránke nmag.snm.sk sa predstavia všetky bratislavské múzeá a galérie. Tento obsah bude postupne sprístupnený aj na Facebooku BVS.

Zaujíma vás, akým spôsobom a odkiaľ sa ťaží pitná voda a akú cestu musí prekonať, aby sa dostala k vám domov? Chceli by ste nahliadnuť do tajomstiev laboratórií a zistiť čo všetko stojí za tým, aby sa z odpadovej vody stala voda čistá? Odpovede na tieto otázky a omnoho viac sa dozviete v krátkych videách z vodárenského prostredia, ktoré vám prinesieme on-line.

Bratislavská vodárenská spoločnosť je firma s bohatou minulosťou siahajúcou až do roku 1886 a my vám predstavíme významné osobnosti ktoré sa podieľali na jej raste ale i zaujímavé objekty, ktoré v súčasnosti patria medzi architektonické poklady Bratislavy. Pre všetkých, ktorý sa chcú zábavnou formou dozvedieť niečo o vodárňach a o vode, máme prichystanú aj hernú zónu.

Nezabudnite si 14. novembra, medzi 15.00 – 24.00 hodinou otvoriť stránku nmag.snm.sk a objavte čaro vodárenskej infraštruktúry, ktorú vám prinesie Vodárenské múzeum. Sledujte nás aj na našich webových a facebookových stránkach.

Vodárenské múzeum BVS, a.s., bolo založené v roku 2007 a sídli v historických priestoroch prvej čerpacej stanice v Bratislave. Dnes je vodárenský areál v Karlovej Vsi jedinečný vzdelávací, oddychový a ekologického priestor so zachovanou technickou funkčnosťou. Na ploche troch hektárov sa nachádza Vodárenské múzeum, Vodárenská záhrada a moderná vodárenská infraštruktúra vrátane čerpacej stanice pitných vôd. Zriaďovateľom Vodárenského múzea je Bratislavská vodárenská spoločnosť.

 
Aktualizované: 11.11.2020 11:58
TlačiťHore

Aktuality