Viete akú vodu pijete z vašej studne?

12.04.2011 Pri príležitosti Svetového dňa vody naša spoločnosť ponúkla svojim zákazníkom v dňoch 21. 3. – 23. 3. 2011 bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov a celkovú tvrdosť.

Výsledky, ktoré vám teraz ponúkame, zahŕňajú porovnanie obsahu dusičnanov s limitnou hodnotou 50,0 mg/l ustanovenou nariadením vlády SR č. 354/2006 Z. z. pre pitnú vodu v tých vzorkách, pri ktorých zákazníci uviedli, že vodu z vlastnej studne používajú na konzumáciu.


Ak máte doma studňu a čerpáte podzemnú vodu, nie je doporučené ju konzumovať. Studne nespadajú totiž pod žiadnu pravidelnú kontrolu a tieto zdroje sú obzvlášť náchylné k znečisteniu. Vybaviť studňu úpravňou vody nestačí k tomu, aby vám permanentne garantovala pitnú vodu.

Výsledky sa netýkajú všetkých studní v územnej pôsobnosti BVS, ale iba tých, ktorých vzorky boli prinesené na bezplatnú analýzu k nám do zákazníckeho centra na Prešovskej ulici v Bratislave alebo priamo do akreditovaných laboratórií našej spoločnosti na Bojnickej ulici v Bratislave.

Podrobné výsledky podľa obcí, z ktorých vzorky boli prinesené na bezplatnú analýzu si môžete pozrieť kliknutím na obec:

 
Aktualizované: 14.05.2013 17:29
TlačiťHore

Aktuality