BVS zabezpečuje pitný režim pre Bratislavčanov

12.07.2016 Obyvatelia a návštevníci Bratislavy majú od dnešného dňa k dispozícii bezplatný pitný režim v centre mesta. Ide o tradičnú akciu organizovanú v spolupráci s mestom, v rámci ktorej budú dostupné cisterny s pitnou vodou na Hlavnom námestí a Poštovej ulici.

Počas horúcich letných dní sa bude môcť v Bratislave ktokoľvek osviežiť pitnou vodou. Obľúbenú službu pre verejnosť zabezpečuje Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS). Prvý raz budú cisterny pristavené už počas dnešného dňa.

„Počas minulého leta sme zaznamenali priemernú spotrebu vody dve tisíc litrov denne. Na základe silného záujmu ľudí preto so zabezpečovaním pitného režimu v horúcich letných dňoch pokračujeme aj tento rok,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Zsolt Lukáč.

Verejné pitné režimy poskytuje BVS od roku 2012, a to vtedy, ak tri po sebe nasledujúce dni teplota vystúpi nad 30 stupňov Celzia. Pitná voda je občanom a návštevníkom Bratislavy k dispozícii v čase od 10. do 18. hodiny.

 
Aktualizované: 12.07.2016 08:34
TlačiťHore

Aktuality