BVS vyhlasuje transparentnú súťaž na autá

02.12.2020 Bratislavská vodárenská spoločnosť mení systém zabezpečenia svojho vozového parku. V minulosti boli osobné a úžitkové vozidlá pre BVS zabezpečované prostredníctvom dcérskej spoločnosti Infra Services netransparentne a neefektívne. Nové vedenie spoločnosti BVS sa rozhodlo vyhlásiť transparentné verejné obstarávanie na dodávku služby operatívneho leasingu vozidiel, ktoré bude štandardne zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania. Hlavným cieľom nového postupu je získať pre BVS čo najlepšiu cenu. BVS nepreferuje žiadny typ automobilu, ale súťaží funkčné kategórie vozidiel podľa svojej potreby, čím zabezpečí maximálnu možnú konkurenciu na trhu. Zároveň BVS očakáva, že touto súťažou výrazne ušetrí náklady spojené s prevádzkou osobných a úžitkových vozidiel.

V minulosti vysúťažený vozový park pre BVS bol viackrát jasne označený ako netransparentný a ceny jednotlivých nájmov boli neprimerane vysoké, za čo sme už podali aj trestné oznámenie. Podľa zásady zdravého rozumu sme celý proces zmenili a nové autá pre potreby BVS teraz súťažíme najtransparentnejším možným spôsobom a očakávame výrazne úspory. Aj týmto spôsobom vyzývam všetky lízingové spoločnosti, aby sledovali Vestník verejného obstarávania a zapojili sa do súťaže,“ povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

BVS vyhlási súťaž na zabezpečenie vozového parku formou operatívneho lízingu. To znamená, že v rámci ceny auta BVS získa aj poistenie a kompletný balík servisu a služieb počas celej doby využívania áut. Súťažiť sa nebude presný počet automobilov, ale ceny pre jednotlivé kategórie osobných aj úžitkových vozidiel, ktoré si následne BVS objedná presne podľa svojej potreby. Do súťaže pôjde 13 kategórií osobných a deväť kategórií úžitkových automobilov. Vďaka tomuto systému budú mať zamestnanci BVS vždy také autá, ktoré na svoju činnosť aktuálne potrebujú.

Priemerná zľava už pred uskutočnením súťaže, v porovnaní s aktuálnymi cenami pri osobných aj úžitkových automobiloch, je viac ako 18 percent. Už táto cena by zabezpečila, že BVS bude mať v porovnaní s dneškom prakticky každé piate auto zadarmo. Veríme, že súťaž prinesie ešte väčšie úspory.

 
Aktualizované: 02.12.2020 15:29
TlačiťHore

Aktuality