BVS rokuje s rakúskymi obcami o novej zmluve

23.02.2017 V stredu, 22. februára 2017, sa na pôde Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a.s., (BVS) uskutočnilo ďalšie rokovanie o novej zmluve so zástupcami rakúskych prihraničných obcí Kittsee, Edelstal a Pama, pre ktoré BVS už bezmála polstoročie zabezpečuje spracovanie odpadových vôd. Súčasná dohoda totiž dotknutým obciam garantuje služby BVS do konca júna 2017.

Návrh, ktorý BVS rakúskym partnerom zaslala minulý rok – tak ako všetky návrhy predložené od roku 2011 – rešpektuje platnú legislatívny i cenový rámec, ktorý stanovuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Overené a bezproblémové spracovanie odpadovej vody v modernej čistiarni odpadových vôd v Petržalke predstavuje pre dotknuté obce výhodné riešenie z kvalitatívneho, technického i ekonomického hľadiska.

Ako po rokovaní uviedol dlhoročný člen zastupiteľstva v obci Kittsee Walter Rinalda: „Ponuka, ktorú nám predložila BVS je z ekonomického hľadiska priaznivejšia, než iné alternatívy. V porovnaní so zamýšľaným napojením na čistiareň v Brucku a. d. Leitha, ktoré je však dodnes iba v rovine plánov, je spolupráca s BVS overená dlhoročnou praxou. Akékoľvek iné riešenie je navyše spojené s mnohými neznámymi, či už z ekonomického, finančného, alebo technického hľadiska.“

Podľa slov riaditeľa pre stratégiu a rozvoj BVS Radoslava Daniša bratislavské vodárne v nasledujúcich dňoch očakávajú záväzné stanovisko obecného zastupiteľstva obce Kittsee k predloženému návrhu zmluvy. „Veríme, že sa nám podarí dohodnúť na pokračovaní našej dlhoročnej bezproblémovej spolupráce,“ uviedol po rokovaní Daniš.

 
Aktualizované: 23.02.2017 13:46
TlačiťHore

Aktuality