BVS reaguje na hrozbu koronavírusu. Bezplatné testovanie vzoriek vody sa presúva

23.03.2020 Bratislavská vodárenská spoločnosť reaguje na hrozbu šírenia koronavírusu a ruší, prípadne presúva spoločenské akcie organizované BVS. Tradičné podujatie organizované počas Svetového dňa vody, testovanie kvality vody z domácich studní, sa presúva na neurčito. Po tom, ako boli z preventívnych dôvodov už v minulosti obmedzené exkurzie do technických objektov BVS, oddnes vodárne zastavili aj organizované exkurzie do Vodárenského múzea.

K vzniknutej situácii pristupujeme zodpovedne a podnikli sme všetky preventívne opatrenia, aby sme pri spoločenských podujatiach ochránili verejnosť aj našich zamestnancov pred šírením vírusu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš. Bratislavská vodárenská spoločnosť zároveň už v uplynulých týždňoch realizovala interné cvičenia a je pripravená v prípade potreby spustiť svoj krízový personálny režim, ktorý má nastavený s Úradom verejného zdravotníctva. Zamestnanci BVS, ktorí navštívili oblasť s potvrdeným výskytom nového koronavírusu, sú presmerovaní na zdravotné vyšetrenie pred návratom do práce.

Medzi ľuďmi obľúbené testovanie vody zo studní aj s tohtoročnou novinkou, zľavou na rozšírené testy, nie je zrušené, ale iba presunuté. Definitívne rozhodnutie, kedy bude táto akcia prebiehať, bude možné určiť až v závislosti od ďalšieho vývoja situácie v súvislosti s koronavírusom. BVS bude o novom termíne informovať verejnosť štandardnou cestou a cez sociálne médiá.

 
Aktualizované: 23.03.2020 14:25
TlačiťHore

Aktuality