Baktéria E.coli sa v našej pitnej vode nenachádza

07.07.2011 Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. ubezpečuje svojich spotrebiteľov, že na území jej pôsobnosti sa baktéria E.coli v pitnej vode, ktorú distribuuje, nenachádza.

V súvislosti s informáciou zverejnenou v médiách ohľadom prítomnosti baktérie E.coli v minerálnej vode Aquila predávanej na českom trhu, uverejnenou napríklad v denníku Hospodárske noviny (dňa 4.7.2011), Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. ubezpečuje svojich spotrebiteľov, že na území jej pôsobnosti sa baktéria E.coli v pitnej vode, ktorú distribuuje, nenachádza.

„Pitná voda dodávaná našou spoločnosťou je zdravotne nezávadná a jej zloženie je pravidelne monitorované a kontrolované prostredníctvom laboratórnych testov BVS ako aj Úradom verejného zdravotníctva SR. Pitie vody z vodovodu v rámci územia pôsobnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti nepredstavuje pre našich spotrebiteľov žiadne riziko ohrozenia zdravia“, uviedol hovorca spoločnosti Zenon Mikle a ďalej dodal:

S cieľom informovať našich zákazníkov o kvalite pitnej vody na území našej pôsobnosti sme na našej internetovej stránke www.bvsas.sk uverejnili interaktívnu mapu územia pôsobnosti BVS. Prostredníctvom nej sa môžete s vybranými ukazovateľmi kvality pitnej vody a ich hodnotami oboznámiť konkrétne podľa miesta svojho bydliska. Veríme, že takáto forma komunikácie napomôže k zlepšeniu vnímania pitnej vody ako kvalitného, zdraviu prospešného nápoja“.

 
Aktualizované: 14.05.2013 17:26
TlačiťHore

Aktuality