BVS znova otvorí záhradu Vodárenského múzea

23.04.2020 Od piatku 24. apríla od 13.00 bude pre verejnosť znovu otvorená záhrada Vodárenského múzea v bratislavskej Karlovej Vsi v prípade, ak to schváli krízový štáb BVS. Umožňuje to postupné rušenie protiepidemiologických opatrení zo strany štátu. Stále však bude treba dodržiavať všeobecné pravidlá bezpečnosti. Vyzývame preto ľudí, aby dodržiavali od seba dvojmetrový odstup, nevytvárali skupinky a predovšetkým nosili v priestoroch Vodárenskej záhrady rúška. Zároveň upozorňujeme verejnosť, že na základe rozhodnutia krízového štábu BVS nemôže spolu so záhradou otvoriť pre verejnosť aj toalety.

„Sme radi, že situácia sa stabilizuje a my môžeme ľudom sprístupniť Vodárenskú záhradu, ale chcem všetkých veľmi pekne poprosiť, aby počas návštevy záhrady dodržiavali všetky pravidlá aj základy hygieny. Ak by bolo ohrozené verejné zdravie alebo dodržiavanie príslušných pokynov hygienikov, bude BVS nútená opätovne záhradu zatvoriť,“ upozorňuje generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš.

Vodárenská záhrada bola verejnosti sprístupnená v roku 2012. Nachádza sa v západnej časti vodárenského areálu, v blízkosti karloveského ramena. Rozprestiera sa na ploche 2 hektárov. Je ideálnym miestom na relax, rodinné pikniky a na športové aktivity. Dominantou záhrady je areál vodného sveta, ktorý sa skladá z kaskádovej fontány a z vodojemu s  vyhliadkou na celú záhradu. Oddychová časť je sústredená okolo anglického trávnika a historickej fontány Chlapca s volavkou. Pre návštevníkov sú k dispozícii pitné fontány, ktoré sú porozmiestňované po celej záhrade, ktoré však vzhľadom na prijaté epidemiologické opatrenia nebudú v prevádzke. 

 

 

 
Aktualizované: 23.04.2020 13:38
TlačiťHore

Aktuality