BVS preventívne otestuje takmer 200 svojich kľúčových zamestnancov

28.04.2020 Bratislavská vodárenská spoločnosť otestuje na vírus COVID-19 takmer 200 svojich kľúčových zamestnancov. Ide predovšetkým o ľudí pracujúcich na divíziách výroby a distribúcie vody, čistenia odpadových vôd, dispečingu a v laboratóriách BVS, ktoré odoberajú vzorky pitnej aj odpadovej vody. Tieto práce nie je možné vykonávať z domu. Testy, ktoré prebehnú v stredu a vo štvrtok v Bratislave, Malackách a v Trnave a pokryjú celý región, kde BVS pôsobí, budú pre zamestnancov bezplatné.

 

„Moji kolegovia v BVS robia v náročných podmienkach, a ich práca je nenahraditeľná. Preto chceme mať objektívnu informáciu o tom, ako na tom naša firma je. Na základe toho budeme môcť rozhodnúť o ďalších krokoch, ktoré súvisia s postupným otváraním ekonomiky“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš. BVS k tomuto kroku pristúpila napriek skutočnosti, že do dnešného dňa nebol v rámci firmy zaznamenaný zvýšený počet chorých ľudí a zároveň nemáme žiadny potvrdený prípady výskytu COVID-19 u našich zamestnancov.

Testy, ktoré pre BVS vykoná súkromné laboratórium, budú hradené z fondu odborovej organizácie BVS. Je to výsledok dohody odborov a vedenia BVS. „Chcem sa aj touto formou poďakovať odborárom, že nám v tejto veci pomohli a spoločne sme našli riešenie, výhodné pre všetkých“ dodal P. Olajoš. Priebeh testov je po dohode s laboratóriom rozdelený do dvoch dní, tak, aby bolo možné otestovať kľúčových pracovníkov vo všetkých smenách. Samotné testovanie nebude mať žiadny dopad na bežné fungovanie BVS.

 

 
Aktualizované: 28.04.2020 10:26
TlačiťHore

Aktuality